Убережіть себе від професійного вигорання. Ці поради діють.
Здається, цей урок, день, рік, клас були особливо важкими? Хто знає, чи є сили йти далі. Повірте, ви не самотні. У якийсь момент більшість вчителів відчувають, що перегогіли.
На жаль, ми не знайшли статистику, але було б цікаво дослідити, скільки педагогів щороку йдуть зі школи за причинами, не пов’язаними з виходом на пенсію. У скількох вчителів закінчується ресурс, і вони готові залишити улюблену справу, бо продовжувати далі немає сил? Педагоги з досвідом знають, що таке вигорання, бо хоч раз у житті, але вони відчули його. Також вони знають, як виходити з такого стану. Тож ділимося з вами порадами досвідчених колег.
1. Знайдіть колег, з якими не страшно показати слабкість
Це значить, що кожному потрібні люди, з якими відчуваєш себе у безпеці, до яких не страшно звернутися за допомогою. Не просто вдавайте, що у вас з коле
... Читать далі »
Чим БІЛЬШЕ ми даємо дітям, тим МЕНШЕ вони вміють і хочуть
Ми всі хочемо зробити своїх дітей щасливими. Ми всі бажаємо їм лише найкращого. Але часом стається так, що ми починаємо плутати поняття і впроваджувати свої пріоритети в чуже життя.
ЧЕМ БОЛЬШЕ МЫ ДАЕМ ДЕТЯМ, ТЕМ МЕНЬШЕ ОНИ УМЕЮТ И ХОТЯТ
Мы все хотим сделать своих детей счастливыми. Мы все желаем им лишь самого лучшего. Но порой случается так, что мы начинаем путать понятия и подмешивать собственные приоритеты в чужую жизнь.
Наша задача как родителей и воспитателей (как бы банально это ни звучало) – научить детей учиться. Научить искать нужную информацию и отделять правду от лжи. Научить объезжать препятствия с наименьшими потерями – как физическими, так и моральными.
Как помочь детям стать взрослыми и самостоятельными
Понимаете, научить, а не сделать все за них: не подавать решения в уже готовом виде; не добывать возможное и не возможное; не убиваться ради; не баловать, а любить. Сделать самим порой проще, да и дать максимум – удовольствие. Но&h
... Читать далі »
Видання EtCetera надіслало офіційний запит до Міністерства освіти та науки України із запитанням, чи існує нормативний акт, який би зобов’язував учителів початкових класів проводити виховну годину в певний день і час. От що відповіли у відомстві. За законом Нормативного акту, який зобов’язує вчителів початкових класів проводити виховну годину в певний день і час, Міністерством освіти і науки України не передбачено. Однак проведення виховної години може визначатись Статутом конкретного закладу або рішенням педагогічної ради закладу. У той же час, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25.06.2018 № 676 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти», план виховної роботи в початковій школі не належить до переліку документів, що підлягають затвердженню або реєстрації у закладі загальної середньої освіти. Принципи виховання Передбачається, що виховання учнів у початковій школі здійснюється н
... Читать далі »